Adresse:
Kronprinsens gate 1, 0251 OSLO
Kontor
Kronprinsens gate 1 er en klassisk og representativ bygård med attraktiv beliggenhet i Vika. Eiendommen ble oppført på slutten av 1890-tallet og er tegnet av den kjente arkitekten Kristen Rivertz, som står bak en rekke markante bygårder i Oslo.
Eiendommen er godt vedlikeholdt og har gjennom senere år blitt oppgradert og renovert både innvendig og utvendig. Bygget benyttes i dag hovedsakelig til næringsvirksomhet og byr på kontorlokaler med store vindusflater og godt med naturlig lys. Eiendommen har blant annet personheis, fibertilknytning og felles sykkelparkering i bakgården.
Diverse:
* Pen fasade.
* Store vindusflater.
* Personheis.
* Fibertilknytning.
* Felles sykkelparkering i bakgård.
Kronprinsens gate 1 har en svært sentral og attraktiv beliggenhet i Vika, midt i et av Oslos mest etablerte forretningsområder. Eiendommen ligger i umiddelbar nærhet til Ruseløkka, Aker Brygge, Tjuvholmen og Solli plass, med et bredt utvalg av restauranter, caféer, butikker og servicetilbud innen få minutters gange.
Området er preget av en kombinasjon av moderne kontorbygg, klassisk bybebyggelse og et variert næringsliv. Her holder en rekke advokatfirmaer, finans- og rådgivningsmiljøer og andre profesjonelle virksomheter til, noe som gjør beliggenheten særlig attraktiv for kontorvirksomheter.
Kommunikasjonstilbudet er svært godt. Nationaltheatret stasjon ligger i kort gangavstand og gir enkel tilgang til tog, Flytoget, T-bane, trikk og buss. Det er også gode buss- og trikkeforbindelser i området rundt Solli plass og Vika. For syklende og gående er det enkel adkomst fra store deler av Oslo sentrum.
Aker Brygge og sjøfronten ligger kun noen minutters gange unna og bidrar til et attraktivt nærmiljø med et stort utvalg av serveringssteder og møteplasser. Samtidig er det kort vei til Karl Johans gate, Rådhusplassen, Slottsparken og sentrumskjernen.
Kronprinsens gate 1 kombinerer dermed en representativ og sentral forretningsadresse med svært gode kommunikasjonsmuligheter og et rikt servicetilbud, og er godt egnet for virksomheter som ønsker en synlig og tilgjengelig beliggenhet sentralt i Oslo.
Se vedlagt kart.
Vi har følgende ledige kontorarealer i eiendommen:
4. etasje – ca. 320 kvm BTA
Lokalene har en effektiv og fleksibel planløsning og består i dag av et større åpent kontorlandskap med plass til ca. 20 arbeidsplasser, samt et mindre landskap med plass til ca. 4 arbeidsplasser. Videre er det to store møterom og ett mindre møterom med plass til ca. 4 personer.
Etasjen har også kjøkken og to toaletter, hvorav det ene har dusj. Lokalene holder en god standard og fremstår som lyse og trivelige.
3. etasje – ca. 350 kvm BTA
Lokalene består i dag av et åpent kontorlandskap med plass til ca. 6 til 9 arbeidsplasser, to separate kontorer og møterom. I tillegg er det tre fleksible rom/landskapsarealer med plass til ca. 4 arbeidsplasser i hvert rom. Disse arealene egner seg også godt som møterom, prosjektrom eller showroom, avhengig av leietakers behov.
Etasjen har kjøkken med hyggelig spiseplass samt tre toaletter, hvorav det ene har dusj.
Lyse og fleksible kontorlokaler
Begge etasjene har store vindusflater som sørger for rikelig med dagslys og et godt arbeidsmiljø. Planløsningene er fleksible og kan ved behov endres og tilpasses ny leietakers ønsker og behov.
Det er mulig å leie parkering i Europark sitt parkeringshus i Arbins gate eller i Q-park sitt parkeringshus i Haakon VIIs gate.
Ellers gateparkering.
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.